Uplatnění najdou všichni šikovní senioři

26. března 2019

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady právě vyhlásilo jubilejní 20. ročník soutěže Šikovné ruce našich seniorů – pro radost a potěšení. Loňského devatenáctého ročníku se zúčastnilo 1 207 seniorů s 3 650 pracemi.

Uplatnění najdou všichni šikovní senioři
26. března 2019 - Uplatnění najdou všichni šikovní senioři

„Jedná se o naprosto unikátní akci v celosvětovém kontextu. Žádná podobná soutěž s výstavou takového zaměření a v tak obrovském rozsahu neexistuje,“ uvedla ředitelka Centra sociálních služeb Poděbrady Emílie Třísková.

Cílem soutěže je aktivizace seniorů, naplňování jejich volného času, uchování kvality života, zlepšení psychického a zdravotního stavu.

Je vyhlášena pro seniory žijící v domácnostech, klienty pečovatelské služby, seniory v klubech důchodců a seniorských skupinách a pro obyvatele domovů pro seniory ve třech okruzích: ruční práce, literární práce a fotografie.

V kategorii ruční práce budou zařazeny exponáty a výtvarná díla, které senioři vytvořili dle vlastní fantazie a zájmů v průběhu minulého roku z různých druhů materiálů i různými technikami, jako například vyšívání, háčkování, pletení nebo práce ze dřeva, kovu, hlíny, papíru, výrobky ze suchých květin a plodů ap.

V literární soutěži je vyhlášeno téma „Podej mi ruku, půjdeme spolu“, a to v kategorii próza (max. dvě literární práce o třech stranách textu – povídka, fejeton, vyprávění…), a poezie (max. 3 básně).

Stejné téma platí i pro soutěž fotografickou. Zúčastnit se může každý senior se šesti jednotlivými snímky či dvěma fotografickými cykly nejvíce o pěti snímcích ve formátech nejméně 18 x 24 cm.

Uzávěrka příjmu soutěžních prací je stanovena na 10. květen a 1. květen u literární soutěže.

Všechny zaslané práce budou prezentovány na stejnojmenné výstavě na Výstavišti v Lysé nad Labem v rámci celorepublikové výstavy Senior – Handicap: aktivní život 2019, která se uskuteční ve dnech 13.–16. června.

Slavnostní vyhodnocení soutěže se uskuteční v hale C areálu Výstaviště v pátek 14. června v rámci celodenního kulturního programu.

zdroj:https://www.novinky.cz/vase-zpravy/stredocesky-kraj/nymburk/5316-54753-uplatneni-najdou-vsichni-sikovni-seniori-.html

Líbí se Vám, co děláme?