Nakladatelství Cesta domů uvedlo román o lásce a smrti

29. ledna 2019

Nakladatelství Cesta domů vydalo svůj první román – poutavě napsaný příběh o nezlomnosti lidského ducha, síle a trpělivosti lásky, o dobrých tajemstvích a o kráse života i v jeho křehké závěrečné fázi.

Nakladatelství Cesta domů uvedlo román o lásce a smrti
29. ledna 2019 - Nakladatelství Cesta domů uvedlo román o lásce a smrti

Čtivá a svižná novela anglické spisovatelky Rachel Joyce Milostná píseň Queenie Hennessyové je zdánlivě prostý příběh. Queenie, která je těžce nemocná, napsala Haroldovi, svému známému ze starých časů, že je v hospici, brzy zemře a že se s ním loučí. On zareagoval nečekaně: vzkázal jí, ať na něj počká, a vydal se k ní pěšky přes celou Anglii. Queenie se s pomocí trpělivé dobrovolnice Mary pustí do psaní dlouhého dopisu, ve kterém postupně odkrývá všechno to, co chtěla a měla Haroldovi říci, ale nikdy to nedokázala a radši utekla: nejen svou lásku k němu, ale i svůj podíl viny na bolestném tajemství.

Důležitou roli hrají v knize jednak Queeniina zahrada na mořském útesu, jednak hospic. Jeptišky, dobrovolníci a pacienti (nemluvě o nové, trochu tajuplné dobrovolnici), kteří ho společně obývají, vytvářejí atmosféru plnou života, laskavé legrace, úcty a porozumění.

Knížka není druhým dílem, ale rovnocenným souputníkem knihy Nepravděpodobná pouť Harolda Frye. Je určena čtenářům od 15 let.

Knihu můžete zakoupit v obchodech Cesty domů a v e-shopu.

Zdroj článku: cestadomu.cz

Líbí se Vám, co děláme?