Projekt Pečuj doma

Co je cílem projektu?
Cílem tohoto projektu je podpořit neformální (laické) pečující, kteří se v domácím prostředí starají o své blízké. Nejčastěji o seniory.
 
Proč tento projekt?

Pečující mnohdy do pečování tzv. "spadnou rovnýma nohama" a často nejsou na svou novou roli připraveni. Nemají dostatek informací. Netuší, kam mají směřovat jejich první kroky, ani na co všechno mají vlastně nárok. Mnohdy jim i přes nejlepší vůli chybí zkušenosti s ošetřováním vážně nemocného. A především nemají kde sdílet své starosti i obavy.

Jaká řešení projekt nabízí?

1. Kurzy - specializované vzdělávací kurzy přinášejí potřebné informace, rady, výměnu zkušeností a nácvik technik. Kurzy probíhají ve všech krajích ČR. Termíny kurzů k dipozici ZDE.

2. Podpůrné skupiny - supervizní podpora a zároveň výměna zkušeností. Pečující zde mohou sdílet své obavy a starosti, navázat nové kontakty. To vše předchází pocitům izolace i syndromu vyhoření. Termíny skupin k dipozici ZDE.

3. Poradenství - provozujeme internetovou poradnu a také bezplatnou telefonní linku 800 915 915.

4. Příručky a videa - pro pečující máme připraveny publikace i videomateriály, které přehledně shrnují nejdůležitější informace a rady. K dispozici jsou také v elektronické verzi.

5. Noviny Pečuj doma - poradenství, postřehy, novinky i zajímavosti z oblasti péče a pečování. Noviny vycházejí 4x ročně a jsou ke stažení zdarma.

Líbí se Vám, co děláme?