Publikace o věku přátelských městech v severském regionu

4. června 2018

V severském regionu se zvyšuje očekávaná délka života a také počet starších obyvatel roste. To, že více lidí žije po delší dobu, je samozřejmě pozitivní vývoj, ale přináší i velké problémy, zejména v oblasti bydlení, dopravy, plánování měst, zdravotní péče a sociálních služeb.

Publikace o věku přátelských městech v severském regionu
4. června 2018 - Publikace o věku přátelských městech v severském regionu

Severské středisko sociálního zabezpečení (The Nordic Welfare Centre) se ujalo iniciativy k zahájení projektu zaměřeného na stáří v prostředí severských regionů. Projekt se zaměřuje na faktory, které se často objevují v diskusích o kvalitě života a dobrém zdravotním stavu - příležitostech pro fyzické cvičení, správných stravovacích návycích, sociální interakci, smysluplnosti.
Mnoho obcí v severském regionu ambiciózně pracuje na tom, aby vytvořily lepší prostředí. V této publikaci Severské středisko sociálního zabezpečení podrobněji prozkoumalo několik severských měst, které implementují přístup WHO pro města a obce: Oslo, Trondheim, Uppsala, Göteborg, Tampere, Aarhus a Reykjavík.
Publikace vychází z informací ze setkání a studijních návštěv ve městech a také z písemných materiálů. Je určena především pro osoby s rozhodovací pravomocí na lokální úrovni a organizace důchodců.

Více informací naleznete zde.

 

Zdroj článku: agefriendlyeurope.org

Obrázek: pixabay.com

Líbí se Vám, co děláme?