Obecní bydlení v Brně? Jen pro privilegované

7. srpna 2018

V souvislosti s bydlením je Brno často zmiňováno jako pokrokové a vstřícné město. Pro koho ale obecní byty v Brně vlastně jsou?

Obecní bydlení v Brně? Jen pro privilegované
7. srpna 2018 - Obecní bydlení v Brně? Jen pro privilegované

Krize bydlení, která zasáhla Českou republiku, přivádí pozornost médií k jednotlivým městům a jejich strategiím, jak jí čelit. Brno je známé svým pilotním projektem Rapid Re-housing, díky němuž získalo pověst sociálně pokrokového města. Co ale nabízí ostatním lidem, kteří nejsou dostatečně zajištění a pro které by mělo být obecní bydlení cestou, jak na sociální dno nepropadnout? Pro koho jsou vlastně obecní byty v Brně?

Jste samoživitelka v tržním nájmu? Pro vás ne. Jste invalidní důchodce, pěstoun, na rodičovské či mateřské dovolené? Pro vás taky ne. Máte záznam v trestním rejstříku? No pro vás už vůbec ne!

Berete dávky v hmotné nouzi? Vy si běžte zpátky do ghetta! Jste slušně vydělávající manželský pár bez jediného klopýtnutí? Vás chceme!

Taková je realita, ačkoli Petr Hladík, náměstek primátora města Brna, hlásá, že „hlavní cíl je zajistit dostupné bydlení pro všechny příjmové skupiny obyvatel“. Sociální rozměr bydlení zde Brnu slouží jako PR developerskému projektu.

Zdroj a dokončení článku: a2larm.cz

Líbí se Vám, co děláme?