Vláda přidá 335 milionů na financování sociálních služeb

Vláda přidá 335 milionů na financování sociálních služeb
5. 11. 2014

Celkem 335 milionů korun poskytne česká vláda na dofinancování sociálních služeb ohrožených omezením své činnosti či zánikem pro rok 2014.

Prostředky budou využity na zachování stávající sítě sociálních služeb na území České  republiky a částečně také na zlepšení odměňování v sociálních službách, a to především těm pracovníkům, kteří poskytují přímou péči klientům. Situace zaměstnanců v sociálních službách není dlouhodobě řešena. To výrazně zvyšuje fluktuaci a činí sociální oblast neatraktivní pro současné i budoucí zaměstnance.

Oblast sociálních služeb trpí dlouhodobě nedostatkem peněz a řada z nich by bez podpory musela být v blízké době výrazně omezena nebo zrušena. Jedná se zejména o služby pro seniory, zdravotně postižené osoby nebo děti a mládež. Vládou schválených 335 milionů korun pomůže situaci řešit, podle návrhu MPSV a krajských úřadů budou peníze rozděleny poskytovatelům sociálních služeb, a to nejpozději v listopadu letošního roku. V rámci tohoto
navýšení budou dofinancováni ti poskytovatelé, kteří podali řádnou žádost o poskytnutí dotace na sociální služby pro rok 2014 a současně žádost o dofinancování na tento rok.

Zdroj: MPSV

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha