Publikace "Ochrana práv seniorů v instituci s důrazem na osoby s demencí"

Publikace "Ochrana práv seniorů v instituci s důrazem na osoby s demencí"
2. 1. 2015

Ve dnech 20. - 21. února 2014 se v sídle veřejného ochránce práv v Brně konala mezinárodní odborná konference s názvem „Ochrana práv seniorů v instituci, s důrazem na osoby s demencí“. Konference si kladla za cíl propojit teoretické a praktické pohledy na problematiku ochrany práv seniorů žijících v institucionálním prostředí, zejména pak seniorů s demencí. Sborník z konference můžete stáhnut zde.

Stěžejním pojmem konference byla lidská důstojnost ve všech jejích aspektech, s důrazem na odborné i organizační nároky péče o osoby trpící demencí. Pozvaní odborníci se věnovali zejména problematice specifických potřeb osob s demencí, zajištění výživy, multidisciplinárního i individuálního přístupu k péči, sociální práce a právních aspektů pobytu seniorů v zařízení sociálních služeb.

 

Prezentace a materiály z konference jsou dostupné na stránkách veřejného ochránce práv.

 

Publikace ke stažení.

 

Zdroj: Ochrance.cz

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha