Od dubna se začne zkušebně proplácet péče v 9 mobilních hospicích

Od dubna se začne zkušebně proplácet péče v 9 mobilních hospicích
6. 3. 2015

V Česku odstartuje 1. dubna projekt, který má nastavit model financování mobilních hospiců a úhrady ze zdravotního pojištění za péči. Zapojit se do něj má sedm poskytovatelů této služby. Zprávu přinesla ČTK a server Medical Tribune.

ČTK o tom informoval mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Oldřich Tichý. Projekt, který potrvá do konce roku, měl podle původního plánu začít od ledna. Zástupcům pojišťoven a expertům se ale nepodařilo do té doby přesně nastavit pravidla.

"Pilotní projekt má ověřit předpoklad, že domácí péče o pacienty v terminálním stádiu je nejen pro ně komfortnější, ale také ekonomicky výhodnější. Pokud se tento předpoklad potvrdí, mohly by být výsledky pilotu podkladem pro další diskusi, zda totéž nezařadit do péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění," uvedl mluvčí VZP. Největší zdravotní pojišťovna na projekt dává 15 milionů.

 

Celý článek si můžete přečíst zde.

 

Zdroj: ČTK/Medical Tribune

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha