Do 14. srpna 2015 lze navrhovat kandidáty na Cenu Senior roku

Do 14. srpna 2015 lze navrhovat kandidáty na Cenu Senior roku
21. 5. 2015

Projekt Senzační senioři (SenSen) Nadace Charty 77 vyhlašuje nový ročník Ceny Senior roku. Již potřetí hledá Nadace Charty 77 seniory, kteří i přes svůj vyšší věk neztrácejí zájem o dění kolem sebe a k aktivnímu životu motivují i své okolí. Nominace na Cenu Senior roku 2015 přijímá od 15. května 2015 ve dvou kategoriích – „Senior/ka roku“ a „Nejlepší klub“.

Patronkou Ceny je i letos herečka Simona Stašová. Cenu Senior roku uděluje Nadace Charty 77 v rámci svého projektu Senzační senioři (SenSen) od roku 2013. Jejím cílem je podpora seniorů jako významné části společnosti, zdůraznění jejich výjimečných výkonů, počinů a práce.

Ocenění má inspirovat seniory v jejich vlastním životě, posilovat jejich sebevědomí a sebedůvěru. Výběr oceněných a prezentace jejich práce široké veřejnosti je šancí pro postupné rozbití stereotypů v nazírání na život seniorů.

 „Seniorský projekt si pomalu nachází místo mezi rozmanitými aktivitami nadace. A známost a věhlas mu dodávají právě skvělí senioři, kteří jsou důkazem, že vyšší věk není překážkou být inspirací ostatním,“ říká Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77.

Nominovat na Cenu Senior roku mohou seniorské kluby, společenské organizace, nezisková sdružení, samosprávy obcí, měst, krajů, školy všech stupňů, stálé kulturní a sportovní organizace. Nominaci může podat i jednotlivec, avšak pouze prostřednictvím výše uvedených subjektů.

Návrh na udělení ocenění musí být podán písemně nejpozději do 14. srpna 2015. Formulář je k dispozici na www.sensen.cz. O udělení ocenění pak rozhodne nezávislá porota. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání Ceny Senior roku 2015 v obou kategoriích se uskuteční na Mezinárodní den seniorů - 1. října 2015 -, a i letos ho ozdobí benefiční divadelní představení. Tentokrát výjimečné seniory z celého Česka a jejich přátele uvítá Divadlo v Dlouhé v Praze s představením O líné babičce.

Kristina Jakubcová

 

Zdroj: Helpnet.cz

 

 

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha