Diakonie se zapojila do sítě Eurocarers a projektu Innovage

Diakonie se zapojila do sítě Eurocarers a projektu Innovage
9. 5. 2015

Diakonie ČCE a Institut důstojného stárnutí DČCE se zapojily do sítě Eurocarers a projektu Innovage (InformCare), jehož cílem je prostřednictvím webové platformy přinést komplexní a relevantní informace pečujícím, profesionálům pracujícím s pečujícími a také zaměstnavatelům. Ti by měli lépe chápat potřeby pečujících a umožnit jim lepší podmínky pro zvládání péče a udržení zaměstnání. K podpoře pečujících se uskutečnil ve dnech 6-7. května 2015 seminář za účasti zástupců všech partnerských organizací. Prezentace je možné shlédnout zde. V rámci spuštění stránek Diakonie připravuje seminář pro pečující, který se uskuteční dne 25. června 2015.

Tyto faktory jsou zásadní pro kvalitu života pečujících, zaměstnavatele a celou společnost. Neformální (rodinná) péče je integrální a nepostradatelná součást udržitelného systému dlouhodobé péče, který se bez neformálních pečujících a jejich podpory neobejde. Má-li zůstat neformální péče dostupná, musí společnost pečujícím zajistit důstojné podmínky a komplexní podporu a podpořit péči v domácím prostředí.

Do projektu je zapojeno 27 zemí EU, kromě Chorvatska, které nebylo v době zahájení projektu členem EU.

V rámci projektu InformCare (Innovage) byly zveřejněny nové webové stránky, poskytující podporu pečujícím, včetně možnosti interaktivních služeb, sdílení zkušeností, získání potřebných kontaktů a vzájemné podpory

V rámci spuštění stránek Diakonie připravuje seminář pro pečující, který se uskuteční dne 25. června 2015. V rámci semináře bude web představen, dále budou diskutovány možnosti podpory pečujících z perspektivy samotných pečujících, profesionálů a zaměstnavatelů, zejména personalistů.

 

 

Informativní video k portálu InformCare pro pečující

 

 

 

Záznam prezentací ze semináře Eurocarers dne 6. a 7. května 2015, Brusel

(pro výběr prezentace klikněte prosím na seznam videí v levém horním rohu)

 

 

 

Více informací o projektu InformCare.

 

Leták k projektu ke stažení. (1.5 MB)

 

Přejít na webový informační portál InformCare.

 

 

NAZEV WEBU