Diakonie se zapojila do sítě Eurocarers a projektu Innovage

Diakonie se zapojila do sítě Eurocarers a projektu Innovage
9. 5. 2015

Diakonie ČCE a Institut důstojného stárnutí DČCE se zapojily do sítě Eurocarers a projektu Innovage (InformCare), jehož cílem je prostřednictvím webové platformy přinést komplexní a relevantní informace pečujícím, profesionálům pracujícím s pečujícími a také zaměstnavatelům. Ti by měli lépe chápat potřeby pečujících a umožnit jim lepší podmínky pro zvládání péče a udržení zaměstnání. K podpoře pečujících se uskutečnil ve dnech 6-7. května 2015 seminář za účasti zástupců všech partnerských organizací. Prezentace je možné shlédnout zde. V rámci spuštění stránek Diakonie připravuje seminář pro pečující, který se uskuteční dne 25. června 2015.

Tyto faktory jsou zásadní pro kvalitu života pečujících, zaměstnavatele a celou společnost. Neformální (rodinná) péče je integrální a nepostradatelná součást udržitelného systému dlouhodobé péče, který se bez neformálních pečujících a jejich podpory neobejde. Má-li zůstat neformální péče dostupná, musí společnost pečujícím zajistit důstojné podmínky a komplexní podporu a podpořit péči v domácím prostředí.

Do projektu je zapojeno 27 zemí EU, kromě Chorvatska, které nebylo v době zahájení projektu členem EU.

V rámci projektu InformCare (Innovage) byly zveřejněny nové webové stránky, poskytující podporu pečujícím, včetně možnosti interaktivních služeb, sdílení zkušeností, získání potřebných kontaktů a vzájemné podpory

V rámci spuštění stránek Diakonie připravuje seminář pro pečující, který se uskuteční dne 25. června 2015. V rámci semináře bude web představen, dále budou diskutovány možnosti podpory pečujících z perspektivy samotných pečujících, profesionálů a zaměstnavatelů, zejména personalistů.

 

 

Informativní video k portálu InformCare pro pečující

 

 

 

Záznam prezentací ze semináře Eurocarers dne 6. a 7. května 2015, Brusel

(pro výběr prezentace klikněte prosím na seznam videí v levém horním rohu)

 

 

 

Více informací o projektu InformCare.

 

Leták k projektu ke stažení. (1.5 MB)

 

Přejít na webový informační portál InformCare.

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha