Videa Diakonie poradí, jak pečovat na konci života

Videa Diakonie poradí, jak pečovat na konci života
14. 6. 2015

Osm nových videí o celkové délce osmdesát minut přibylo na internetovém portálu www.pecujdoma.cz. Věnují se péči o umírající v domácím prostředí a budou dostupná po registraci. Na konci června vyjdou i na DVD.

  

Nová videa jsou pomůckou pro laické pečující, kteří se o umírajícího starají v domácím prostředí. Dozví se v nich, jak přizpůsobit domácnost z hlediska vhodného zajištění péče, jak používat různé zdravotní pomůcky a přístroje, jak si poradit s dušností umírajícího nebo s nejrůznějšími krizovými situacemi, které mohou v závěru života nastat. Jeden snímek je věnován také příznakům umírání a smrti samotné.

Diakonie ČCE natočila videa v rámci projektu Podpora laické péče o geriatricky nemocné a nemocné v závěru života, který byl podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce. V rámci projektu se realizují také čtyři typy vzdělávacích kurzů a pro pečující je k dispozici i poradenství prostřednictvím webového formuláře nebo linky pro pečující (800 915 915). V květnu příštího roku se v Brně uskuteční také dvoudenní konference, která si klade za cíl přenést do českého prostředí některé zkušenosti z geriatrické péče ve Švýcarsku. Jako součást projektu vzniká Společnost pro podporu laických pečujících, v níž by měli laičtí pečující najít oporu, radu, ale i zastání.

 

 Foto: freeimages.com

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha