Videa Diakonie poradí, jak pečovat na konci života

Videa Diakonie poradí, jak pečovat na konci života
14. 6. 2015

Osm nových videí o celkové délce osmdesát minut přibylo na internetovém portálu www.pecujdoma.cz. Věnují se péči o umírající v domácím prostředí a budou dostupná po registraci. Na konci června vyjdou i na DVD.

  

Nová videa jsou pomůckou pro laické pečující, kteří se o umírajícího starají v domácím prostředí. Dozví se v nich, jak přizpůsobit domácnost z hlediska vhodného zajištění péče, jak používat různé zdravotní pomůcky a přístroje, jak si poradit s dušností umírajícího nebo s nejrůznějšími krizovými situacemi, které mohou v závěru života nastat. Jeden snímek je věnován také příznakům umírání a smrti samotné.

Diakonie ČCE natočila videa v rámci projektu Podpora laické péče o geriatricky nemocné a nemocné v závěru života, který byl podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce. V rámci projektu se realizují také čtyři typy vzdělávacích kurzů a pro pečující je k dispozici i poradenství prostřednictvím webového formuláře nebo linky pro pečující (800 915 915). V květnu příštího roku se v Brně uskuteční také dvoudenní konference, která si klade za cíl přenést do českého prostředí některé zkušenosti z geriatrické péče ve Švýcarsku. Jako součást projektu vzniká Společnost pro podporu laických pečujících, v níž by měli laičtí pečující najít oporu, radu, ale i zastání.

 

 Foto: freeimages.com

 

NAZEV WEBU